Propozice:
  1. Hraje se podle tenisových pravidel, Soutěžního řádu a podle těchto propozic.
  2. Družstvo, které nebude dodržovat pravidla muže být ze soutěže vyloučeno.
  3. Poplatek za účast v soutěži 250,- Kč.
  4. Právo účastnit se v soutěži mají družstva, které mají hráče, kteří dosáhnou v tomto roce 40 a více let.
  5. Systém soutěže se hraje dvoukolově každý s každým dle zadaného rozpisu.
  6. Systém zápasu dle pravidel "DAVIS CUP" t.j. Zahajují dvě dvouhry dvou nejvýše uvedených hráčů v soupisce pokud se soupeři nedohodnou jinak následuje čtyřhra-utkání se hraje na dva sety. Za stavu 1:1 se hraje třetí set jako normální TIEBRAKE t,j. do 7-mi. Následují dvě dvouhry - Dvouhry se hrají na dva sety a set se zahajuje za stavu 2:2 a za stavu 6:6 se hraje TIEBRAKE
  7. Pořadí mužstev určuje následující pravidla:
  • Mužstvo s vyšším počtem bodů(vítěz-2body,poražený-1bod,kontumace-0bodů).
  • Větší rozdíl skóre ze všech zápasů.
  • Při stejném počtu bodů rozhoduje vzájemný zápas.
  • Při stejném počtu bodů více mužstev rozhodují vzájemné zápasy.

Míče zajistí domácí mužstvo minimálně 2 x 3 nové míče.
Hráči si rozhodují utkání sami - pokud se nedohodnou jinak.
Hrací dny jsou sobota nebo neděle po dohodě obou družstev.
Pokud byla nahlášena tak hrací doba je uvedena v soupisce mužstva.
Zápasy musí být odehrány nejpozději do 18.8.2013. Po tomto datu budou neodehrané zápasy anulovány.

Zápis o utkání zasílejte e-mailem na: mart.jakubal@seznam.cz
(Do pole emailu "Předmět:" Napište slovo "veteráni" a "název vašeho družstva") pokud možno ihned po zápase, nejpozději další den.
Odeslání výsledků má vždy na starosti domácí mančaft a přeložení zápasu na jiný týden, nebo kontumaci je taktéž třeba nahlásit na mail.

Na závěr soutěže bude sehrán závěrečný turnaj ve čtyřhrách, na kterém bude předán putovní pohár vítězi soutěže. Termín závěrečného turnaje je 31. 8. 2013 v Dřevohosticích. Každé družstvo bude mít možnost přihlásit 2 dvojice.